2 Kişilik çadırlar genellikle bir kişinin rahat edebileceği şekilde olmaktadır. Eşyalarınızı çadır içerisine koymak isterseniz en az 3 kişilik çadır almanız gerekmektedir. 2 Kişilik veya 3 kişilik çadır alacak kişiler, mutlaka çadırın ölçülerini dikkate almalılardır. Özellikle kalitesiz ve Çin malı çadırlarda 4-5 kişilik diye satılan çadırlar genellikle çok daha küçük olmaktadır. 2 Kişilik çadır bana yeter diyorsanız konumuza devam edebiliriz. 

2 Kişilik Çadır

2 Kişilik çadırlar için ideal alan ise 120x200 CM'dir. bundan daha küçük ölçülere sahip çadırları almanızı tavsiye etmiyoruz. Aynı zamanda tüm çadırlar için geçerli olan bir diğer kural ise çift tenteli olmasıdır. Tek katman olan çadırlar uyku kalitesini düşürmekte, havalandırması düşük olmaktadır. Çift katmanlı çadırlar ise havalandırma sistemleri çok daha kalitelidir. Aynı zamanda ısı kaybı da tek katmanlı çadırlara göre çok daha az olmaktadır. 

Piyasada satılan ve her türlü hava koşuluna dayanabilen çadır ise şüphesiz Arpenaz 2'dir. Çift kişilik çadır alacaklar ve daha çok yazın tercih edecek olanlar bu modeli tercih etmelidir. Fiyatına göre oldukça kaliteli bir çadır olan Arpenaz 2, doğru kurulduğu ve bağlandığı zaman Türkiye şartlarında sizi uzun süre idare edecektir. Daha üst kalite ve 5 mevsim çadır isteyenler ise Husky Fighter ve Flame modellerine göz atabilir. 

Uygun Fiyatlı 2 Kişilik Çadır ÖnerisiArpenaz 2

Özellikle festivallerde ve sahil kenarlarında kullanım için en ideal çadır modelidir. Arpenaz'ın Fresh & Black modeli ise güneş ışığını ve ısısını içeri geçirmemektedir. Sabah erken saatlerde güneş tarafından uyandırılmak istemiyorsanız Fresh & Black modelini tercih etmelisiniz. 


Kış kamplarında çadır içerisinde sıcaklığı korumak ve ısıtmak oldukça basit! Tek yapman gereken ne yapacağını bilmek : Kamp Çadırı Nasıl Isıtılır?