Adrenalin tutkusu, kamp aşkı ve çılgın bir yaşam tarzına sahipseniz bu kamp alanları tam size göre. Dağ yamaçlarında ya da bulunduğu konumdan dolayı oldukça tehlikeli kamp alanları, riskli ve ölüm ile burun buruna bir macera yaşatıyor.

En Tehlikeli Kamp Alanları

İnsanoğlunun adrenalin ve macera tutkusu sınır tanımıyor, Dünyanın en tehlikeli kamp alanlarında düzenlenen festivaller ve izlerken bile heyecanlandıran aktiviteler ile muhteşem görüntülere sahne oluyor.

1-) Çin – Luoyang Dağı

Dışarıdan oldukça rahat görülsede kamp yaptıkları alan 1.000 metre rakımlı dağ yamacında bulunan tahta yol üzerinde yapılması. Hiç bir güvenlik önleminin olmadığı mekanda her yıl etkinlik düzenleniyor. Yüzlerce kamp tutkunu bu tahta yol üzerinde kamp atmanın heyecanını yaşıyor.

 Çin – Luoyang Dağı
Çin – Luoyang Dağı

2-) Kanada Baffina Adası

Kanada’da bulunan Baffini adasında ki bir dağda kamp yapan macera perestlerin kamp kurduğu yer adeta ölüm ile yaşam arasında ince noktada bulunuyor. Her ne kadar keyifleri yerinde gözükse de çok tehlikeli bir konaklama yeri olduğunu değiştirmiyor.

Kanada Baffini Adası
Kanada Baffini Adası

Dünyanın En Soğuk Yerlerinde Kamp Yapmak

Ülkemizde kış kampları genellikle -10, en fazla -20 seviyesine kadar yapılmaktadır. Ancak dünyada bu soğuklardan çok daha fazla soğuk bölgeler bulunmaktadır. Her ne kadar uyku tulumunuz ve çadırınız sağlam olsada malesef bu teknolojiler sizi ısıtmak için yeterli olmuyor. Havada nefesinizin donduğu, kaynar suyun saniyeler içerisinde buz kestiği bu alanlar insanların yaşaması için kesinlikle elverişli değil.

 Stenli, Aydaho
Stenli, Aydaho

Adrenalin ve macera tutkunları bu alanlarda kamp yapmak ya da farklı etkinlikler düzenlemekten çekinmiyor. İnsanın kanını donduracak bu muazzam soğuklarda kamp yapmak ve uyumak büyük cesaret ister.

Stenli, Aydaho, Amerika

Amerika’nın ve dünyanın en soğuk bölgelerinden birsidir. Kutupların bir çok bölgesinden daha soğuktur. Bu denli soğuk olmasının sebebi ise deniz seviyesinden 2.400 metre yüksekte olmasıdır. Yılın belirli dönemlerinde sıcaklık -40 ile -50 arasında değişmektedir. Ortalama 70 kişilik bu köy, Amerika’nın yaşam için en elverişsiz bölgesi.

Ancak bu soğuklar macera ve kamp tutkunlarını kendisine çekmeye devam ediyor. Amerika’da bir çok kamp etkinliği düzenlenerek bölgede bir çok etkinlik düzenleniyor