Kamp çantası fiyatları, hacmi, bel desteği ve kalitesine göre değişim göstermektedir. Piyasada bulunan yüksek hacimli ve uygun fiyatlı kamp çantaları sizi fazlasıyla yoracaktır. Kamp çantası tercih ederken, hacminden daha çok bel desteğine dikkat etmelisiniz. Özellikle uzun yürüyüş parkurlarında bel desteğinin faydasını fazlasıyla göreceksiniz. Kamp çantası fiyatları genellikle 150 TL'den başlamaktadır. Daha ucuza kamp çantası bulmak mümkün ancak 3-4 kamp sonra sizi yarı yolda bırakacaktır. Aynı zamanda bu tarz düşük fiyatlı kamp çantalarının bel desteği yok denecek kadar azdır. 

Ucuz Kamp Çantaları

ucuz kamp çantası seçimlerinde dikkat etmeniz gereken 2 konu bulunmaktadır. Bel desteğinin sağlam olması ve ihtiyacınızı karşılayacak bir hacim. Genellikle Çin'de üretilen kamp çantaları birçok alışveriş sitesinde 100 ile 150 lira arasında satılmaktadır. Ancak bu çantaların bel desteği ve sağlamlık performansları hiç başarılı değildir. Decathlon gibi mağazalarda satılan kamp çantaları ise diğer ürünlere göre biraz daha pahalı olmasına rağmen oldukça kaliteli ve sağlamdır.

İşinize yarayacak ve uzun yıllar kullanabileceğiniz 60-70L bir kamp çantası ortalama 150 ile 250 TL arasında değişmektedir. Kaliteli ve ünlü markaların kamp çantaları uzun süreli yürüyüşlerde sırtınızı ağrıtmayacak, ağırlığı tüm vücudunuza yayarak performansınızı arttıracaktır. 

Decathlon Kamp Çantası Önerisi : FORCLAZ TREKKING SIRT ÇANTASI - 60 LİTRE

Kaliteli Kamp Çantaları

Kaliteli kamp çantaları, uzun süreli yürüyüşlerde ve kötü hava koşullarında sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Yıllarca kullanabileceğiniz bu kamp çantaları genellikle 400 TL ile 1.500 TL arasında değişmektedir. Su geçirmeyen kamp çantaları da genellikle bu fiyat aralığında bulunmaktadır. Sırtınızı ve belinizi tam anlamı ile kavrayan, muhteşem bir bel desteği bulunan bu kamp çantaları ile kilometrelerce yolu çantanızla birlikte yürüyebilirsiniz. Üstelik hacminden daha fazla yükleme yapmanızı sağlayan dış aparatları da bulunmaktadır. 

Kaliteli Kamp Çantası Önerisi : Ferrino Great Falls 70L


Kamp çantasının kalitesi kadar hazırlanması da oldukça önemlidir. En az eşya ile en yüksek performans elde etmeniz, daha sağlıklı bir yolculuk geçirmenizi sağlayacaktır. Kamp çantası hazırlama yöntemleri için; 

Kamp Çantası Nasıl Hazırlanmalı konumuza bakabilirsiniz.