Kamp hayatına yeni başlayacak olanların tecrube edinmesi ve kamp hayatını görmeleri için ilk etapta daha ucuz kamp ürünlerini ve yaz kamplarını tercih etmeliler. Yeni kampa başlayacak olanlar ilk etapta Ucuz Kamp Çadırı almaları gerekmektedir. Ancak her ne olursa olsun tek tenteli çadırları tavsiye etmiyoruz.

Ucuz Kamp Malzemeleri

Özellikle kampa yeni başlayanlar ve daha önce kamp deneyimi olmayanların tercih etmesi gereken ürünlerdir. Ancak ucuz kamp malzemeleri ile kış kampı atmanız malesef mümkün değildir. Yazlık mekanlarda ve sahil kenarlarında ucuz kamp malzemeleri ile rahatlıkla kamp atabilirsiniz.

Ucuz kamp çadırı alırken dikkat etmeniz en önemli konu ise çadırın boyutlarıdır. Bir çok ucuz çadır’da söylenilen boyut çıkmamaktadır. Çadır içerisinde 2 kişi kalacaksanız, mutlaka 3 ya da 4 kişilik çadırları tercih etmelisiniz. Çadır içerisine rahatlıkla eşya koyabilmek ve kullanım alanının kalması için oldukça önemli bir konudur.

Ucuz Çadır Kampı Önerileri

E-ticaret sitelerinde bulunan 20-30 TL’ye satılan çadırlara kesinlikle rağbet etmeyiniz. Yaz kamplarında veya sahil kenarlarında kullanım için olsa bile, yağmur yağdığında ya da rüzgar çıktığında sizi yarı yolda bırakacaktır.

Kullanılabilir ve sizi yarı yolda bırakmayacak en uygun fiyatlı çadır modeli ise Arpenaz 2’Dir. Decathlon’da satılan çadır, kamp hayatına yeni adım atanların ilk tercihi olmaktadır. 79 TL’den satılan çadırlar, yağmurlara ve yoğun rüzgarlara karşı sizi koruyacaktır.

Fiyat performans çadırı olan Arpenaz 2, piyasada bulunan ve aynı fiyat segmentine sahip diğer çadırlardan çok daha kaliteli bir üründür. Alt seviye çadırı olarak kabul edilmesine rağmen, kampa yeni başlayacak olanlar ve sadece yazın kullanacaklar için oldukça kullanışlı. Aynı zamanda çift tenteli olması kampçılar için oldukça önemli bir tercih sebebidir.