Türkiye’nin en önemli tarihi mekanlarının olduğu, temiz havası ve muhteşem denizi ile bilinen Edirne, aynı zamanda kamp yapmak için de muhteşem bir mekan. Edirne’nin en iyi kamp alanları, deniz kenarı ve akarsu kenarlarında bulunmaktadır.

Edirne’de bir çok ücretli ve ücretsiz kamp alanları bulunmaktadır. Kamp teçhizatınıza göre ve tercihinize göre bir çok alternatif kamp alanı bulunmaktadır. Edirne’de kamp yapmanın en güzel yanı ise İstanbul’a yakın olması ve çevre illerinde bir çok gezilecek yer olmasıdır. Edirne’nin tamamını gezmek için ihtiyacınız olan süre ise yaklaşık 3 gündür. 3 gün içerisinde tüm tarihi yapısını ve güzel bölgelerini gezebilirsiniz.

Edirne’nin En Güzel Kamp Alanları

Deniz kenarında ve çeşitli doğal güzellikleri bulunan mekanlarda kamp atmak için bir çok uygun mekan bulunmaktadır. Edirne kamp alanları verdiği hizmetlerden ve muhteşem atmosferinden dolayı en çok tercih edilen bölgelerden birisidir.

1- ) Gökçetepe Tabiat Parkı

Ege denizinin başladığı yer olarak kabul edilen Saros körfezinde yer alan Gökçetepe Tabiat Parkı , özellikle İstanbul’dan gelen yoğun ziyaretçilerin akınına uğruyor. İstanbul’a yakın olması ve muhteşem atmosferi ile bilinen kamp alanı, profeyonel ekibi ile hizmet vermeye devam ediyor.

Gökçetepe Tabiat Parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı

2-) Danışment Orman Kampı

Edirne, Keşan’a bağlı Danışment köyünde bulunan muhteşem bir kamp alanıdır. Ormanlık alanda bulunması ve denize sıfır olması sebebiyle yazın en çok tercih edilen kamp alanları arasında yer almaktadır. Yazın kavurucu sıcağından kurtaran ağaçlar ve deniz huzurlu bir kamp geçirmenizi sağlıyor.

Danışment Orman Kampı
Danışment Orman Kampı

3-) Ömür Camping

Edirne merkez’de muhteşem bir lokasyonda yer alan ömür camping, çadır ve karavan alanı ile dikkat çekiyor. Meriç nehrinin muhteşem atmosferini ziyaretçilerine yaşatan mekan, her yıl binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Çadırda konaklamak istemeyen misafirler içinde bungalow’da konaklama imkanı sunan ömür camping, profesyonel ekibi ile günün her saati hizmetinizde.

Aynı zamanda kamp alanı içerisinde bulunan yüzme havuzundan kamp alanında konaklayan misafirler ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Aynı zamanda wifi, sıcak su gibi bir çok hizmet ücretsiz olarak sunulmaktadır.

4-) Keşan Yayla

Keşan’ın yaylası olarak bilinen yayla köyü, çok az kişi tarafından bilinmesi ve muhteşem bir doğaya sahip olması nedeniyle mutlaka görmeniz gereken kamp alanları arasında yer alıyor. Keşan’dan 14 kilometre uzaklıkta bulunan yayla köyü, yaz dönemi boyunca sessiz sakin olmasından dolayı huzur arayanlar için muhteşem bir mekan.

Ege’nin buz gibi turkuaz rengi suyunda yüzmek ve günün ilk ışıklarını izlemek yayla köyünde bir başka güzel oluyor. Edirne’de kamp yapmak isteyen kişilerin mutlaka uğraması gereken bir bölge olan yayla köyü, ücretli ve ücretsiz kamp yapabileceğiniz bölgeler bulunmaktadır.

Keşan Yayla
Keşan Yayla

Yeşil Kamp

Edirne’nin Erikli ilçesinde yer alan kamp alanı, geçen yıl yapılan revizyon çalışmalarından sonra en çok ziyaretçi çeken kamp alanları arasında gösterilmektedir. Oldukça merkezi bir konuma sahip olan kamp alanı, denize 30 metre ve çevre alışveriş bölgelerine ise sadece 100 metre uzaklıktadır. Edirne kamp alanı ile huzurlu bir tatil keyfi yaşayabilir, gözlerinizi denize karşı açabilirsiniz.

Profesyonel kadrosu ve muhteşem hizmetleri ile daha güzel bir tatil geçirmeniz için elinden geleni yapan tesis, güler yüzlü çalışanları ile bir adım öne çıkmayı başarıyor. Kamp alanı içerisinde sadece çadır kurmak için değil, karavan ve bungalow alanı da bulunmaktadır.